Májová pouť – aktualizace

Vážení poutníci, srdečně vás zveme na pouť do Medjugorje na svátek

Panny Marie Prostřednice všech milostí

3.– 10. května 2023

medju 2019

Harmonogram odjezdů ve středu 3. května

14:30 Praha Háje – výstup z metra – na malém stanovišti pro autobusy.

15:15 na výjezdu z dálnice- sjezd 49 km D1 směr Brno. Směr Vlašim.  Je tam odpočívadlo, na druhé straně bus zastávka.

15:45 na Benzině na Vystrkově – na výjezdu dálnice u Humpolce

17:30 Brno – poblíž vlakového nádraží

 

Autobus bude na čelním skle označen obrázkem Panny Marie a nápisem Medjugorje.

V autobuse bude možnost zakoupit kávu, čaj, capučíno, chlazené nápoje, pivo.

„Občané EU mohou vstupovat na území Bosny a Hercegoviny, projíždět jím a opouštět toto území na základě předložení platného cestovního dokladu. Jako cestovní doklad lze k cestování do Bosny a Hercegoviny použít i platný občanský průkaz ČR. Pokud cestujete s dětmi, musí mít dítě svůj vlastní cestovní doklad.“

Stravování a ubytování:
Po příjezdu do Medjugorje ve čtvrtek 4. května začínáme stravování obědem a končíme v den odjezdu v úterý 9. května snídaní. (Pozdější snídaně).
Využijte prosím výhodnou nabídku: polopenze + ubytování: celkem  125 eur/osoba, za celý pobyt. Pouze ubytování – bez stravy je 75 eur. Platit budete až místě.

Na zpáteční cestě je plánovaná  zastávka u moře. Zastavíme na Mariánském poutním místě Veprice – které jsou též nazývány jako Chorvatské „Lurdy“.

Vepric

Můžete se rozhodnout, jestli sejít dolů k moři a koupat se, anebo čas prožít na poutním místě. Každý cestující bude mít možnost vybrat si, jak strávit volný čas. Moře je kousek od parkoviště autobusu. Kdo se nebude chtít koupat, může čas prožít na poutním místě u Lurdské jeskyně, v kapli s Nejsvětější  Svátostí, v přírodě na křížové cestě a podobně.

Návrat do ČR bude ve středu 10. května v ranních nebo poledních hodinách. Přesný čas příjezdu záleží na dopravní situaci v daný den. Výstupní místa jsou stejná jako ta nástupní.

Nezapomeňte si s sebou vzít léky, opalovací krém, pokrývku hlavy, deštník můžete venku využít i jako slunečník. V Medjugorji může být silné slunce. Pokud si do kufru přibalíte nějaký šumivý multivitamin nebo magnezium, určitě to neuškodí.

Autobus bude vyjíždět z Prahy směrem na Brno. Pokud jste početnější skupinka, po domluvě vás můžeme nabrat cestou po dálnici.
Kdo máte zájem o tuto pouť, můžete rovnou vyplnit přihlášku na tomto webu a následně vám přijdou pokyny k pouti, nebo napsat na e-mail: cestovka.medzugorje@email.cz
Děkuji vám za přízeň, přeji krásné a požehnané dny.
S pozdravem Vlaďka a celý tým, který se bude o vás v Medjugorji starat.