Informace k pouti

Medjugorje se nachází ve státě Bosna a Hercegovina. Při cestě autobusem je nutné mít platný cestovní pas a nebo občanský průkaz se čtecí zónou. Cesta do Medjugorje trvá přibližně 12 hod (mikrobusem) nebo asi 15 hod autobusem. Jezdíme přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko.

Co si vzít s sebou?
Do autobusu si vezměte příruční tašku, ve které budete mít platný cestovní doklad, jídlo a pití na celou cestu, zpěvník kancionál, toaletní potřeby, pohodlnou obuv nebo přezůvky, polštářek pod hlavu a to co na celou cestu potřebujete.
Ostatní věci budou uloženy dole v zavazadlovém prostoru.
Dále určitě nezapomeňte na mobil se sluchátky, nebo malý radiový přijímač se sluchátky, prostřednictvím kterého budete poslouchat veškeré tlumočení večerního programu ve farnosti.
Dále nezapomeňte osobní léky, baterku, deštník, karimatku – kterou využijete na sezení při poslouchání programu a pohodlnou obuv.
Pokud máte vlastní stravování, potraviny pro pobyt v Medjugoriji volte spíše trvanlivé. Doporučujeme polévky v sáčku, trvanlivé sýry, salámy, sušenky, oplatky, trvanlivý chléb, rýži ve varných sáčcích, konzervy, přesnídávky a pod.

Chcete-li si vyřídit pojištění pro pobyt v zahraničí, pak to učiňte soukromě. Pokud budete mít zdravotní potíže, musíte ošetření zaplatit na místě ve valutách, pojišťovna pak částku dodatečně proplatí.
Jakékoliv další dotazy můžete posílat na vladka.medju@post.cz