Podbrdo

P1000982                   Podbrdo- místo prvního zjevení

Dnes na tomto místě uvidíte bílou sochu Panny Marie s ohrádkou kolem ve tvaru hvězdy. Je to jedno z nejvyhledávanějších míst v Medjugoriji. Mnoho poutníků zde přichází i bosky. Nemocní jsou zde nošeni na nosítkách. Hluboký mír a pokoj přitahuje k výstupu nejen během dne, ale i v nočních hodinách. Z letních večerních adorací, které probíhají venku za kostelem, jsou zde slyšet krásné, pokojné melodie.

 

 

Původně bylo toto místo téměř nepřístupné, zarostlé keři a pásly se zde kozy. Na dnešním místě sochy  Panny Marie se  nacházela hromada kamení, kterou vytvořili lidé a do ní byly zasazeny  dřevěné kříže.

 

Podbrdo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesta nahoru – k soše Panny Marie je velmi kamenitá. Navzdory náročnosti terénu, se zde lidé cítí velmi dobře, neboť je to místo modlitby, kde v tichosti srdce a v hledání Boha prošly již milióny lidí.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cestou na Podbrdo jsou reliéfy italského výtvarníka. Vytvořil celkem 15 tajemství růžence. Radostný, bolestný a slavný. Reliéfy od stejného umělce můžeme vidět i na kopci Križevac, kde znázornil zastavení křížové cesty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Detail z druhého tajemství radostného růžence, kdy Panna Maria přichází za Alžbětou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podbrdo je vyhledávaným místem taktéž večer i celou noc. Právě v nočních hodinách se atmosféra pokoje umocňuje a zde dokáží prožít noc v modlitbách i ti, kteří ji obyčejně nepraktikují. Od jara do podzimu jsou tady noci velmi teplé.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toto místo se jmenuje „U modrého kříže“ a nachází se přímo pod Podbrdem. Je dobře přístupné, neboť je vzdáleno kousek od hlavní cesty. V počátcích zjevení se zde scházela modlitební skupina vizionáře Ivana. Dnes zde probíhají zjevení pro vizionářku Mirjanu a to každého druhého v měsíci a v den jejích narozenin. Tomuto zjevení mohou být přítomní všichni poutníci, kteří se právě v Medjugoriji nachází.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA